200/250/300 / 350mA 12W CC 1-10V возач

Краток опис:

 • Точка бр .: EUP12A-1HMC-1
 • Влезен напон VAC: 220-240
 • Излезна струја VAC: 200/250/300 / 350mA * 1CH
 • Излезен напон VAC: 9-40
 • Излезна моќност Ш: 12
 • Дим режим: 1-10V / PWM
 • GWg: 125
 • Милиметри големина: 150 * 43 * 29

детали за производот

Тагови производ

200/250/300 / 350mA 12W постојана струја 1-10V драјвер EUP12A-1HMC-1

EUP12A-1HMC-1 е начин постојан струја излез LED драјвер. тековната излез може лесно да се постави преку DIP прекинувач, а возачот може да се прилагоди од страна на надворешните 1-10VDC активен сигнал, PWM сигнал, или прилагодливи отпор за да се постигне непречено намалување на светлината ефект.

карактеристики

 

1. излез со еден канал, излез тековната ниво на избор од страна DIP SW

2. Поддршка режим 3-во-1 затемнување (1-10V активен сигнал, прилагодлив отпор, PWM)

3. Висок на влезниот напон 220VAC ~ 240VAC

4. Висока ефикасност до 85%

5. вграден во активна PFC функција

6. 100%, кога ги нема затемнување влезниот сигнал, може да се користи како што е нормално снабдување со електрична енергија

7. Затемнување ефект мазна, без треперење

8. Заштита од: краток спој, над оптоварување, над температурата

9. Погоден за затворен LED осветлување апликации, како што се одредување на светлината, на место светло, и така натаму

Технички параметри

модел EUP12A-1HMC-1
излез Тековни 200mA 250mA 300mA 350mA
Напон 9-40VDC 9-40VDC 9-40VDC 9-34VDC
моќ 8W 10W 12W 11.9W
Точност на струјата ± 5%
Не транспорт Излезен напон 50VDC
LF излез тековната Бран (<120 Hz) <3%
канали 1
Внесете Volatge 220-240VAC
фреквенција 50 / 60Hz
Фактор на моќност ≥0.95@230VAC, целосно натоварување
ефикасност 85% @ 230VAC, целосно натоварување
THD <10% @ 230VAC, целосно натоварување
Не-оптоварување потрошувачка Powe <0.5W
Тековни 0.07Amax@230VAC
напор тековната Ладно палење, 18A (t = width14us мери на 50% Ipeak) @ 230VAC
заштита Краток спој по вина отстрани Затвори излез излез тековната обновува автоматски
Во текот на транспорт Кога излезниот напон е надмината, се намалува и се обновува автоматски кога товарот е намалена
температурна Затвори излез, обновува автоматски кога temp.back во нормала.
функција затемнување 1-10V активни сигнал, прилагодлив отпор, PWM
други, пак, димензија 150 * 43 * 29 mm L * W * H
GW 125g
Работна темп. -20 ~ 50 ℃
релативна влажност 20% ~ 90% RH

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !