200W 24VDC CV DALI & 0-10V возач

Краток опис:

 • Точка бр .: EUP200AD-1H24V-0
 • Влезен напон VAC: 220-240
 • Излезна струја VAC: 8.3A
 • Излезен напон VAC: 24VDC
 • Излезна моќност Ш: 200
 • Дим режим: DALI/Touch DIM/1-10V/Adjustable resistance /PWM
 • GWg: 860
 • Милиметри големина: 310 * 60 * 45

детали за производот

Тагови производ

200W 24VDC Constant Voltage DALI&1-10V Driver EUP200AD-1H24V-0

EUP200AD-1H24V-0 is a constant voltage mode output LED driver. This driver complies with DALI standard protocol IEC 62386,и provides multiple dimming function (DALI,1-10V active signal ,PWM, adjustable resistance, and Touch DIM) to achieve a smooth dimming effect.

карактеристики

· Едноканално постојан излезен напон

· Поддршка на различни владата намалување на светлината (DALI / 1-10V активен сигнал / прилагодување на отпорот / PWM / допир DIM)

· Висок опсег на влезниот напон 220VAC ~ 240VAC

· Вграден во активна PFC функција

· Затемнување ефект непречено, без треперење

· Over temperature protection; Over voltage protection; Short circuit protection

· Погоден за внатрешна LED осветлување апликации, како што се LED ленти, место светло, од ѕидот мијалник, и така натаму

Технички Параметар

модел EUP200AD-1H24V-0
Внесете ефикасност >92%@230VAC,Full load
Напон 220VAC-240VAC
Frequency Range(Hz) 50 / 60Hz
Фактор на моќност ≥0.95@115VAC,Full load
THD(full load) <10%@230VAC, Full load
AC Current(max) 1Amax @ 230VAC
Inrush Current(max) Ладно палење, 27а (twidth = 650us мери на 50% Ipeak) @ 230VAC
излез Current / Voltage / Power 8.3A/24VDC/200W
R & N (Max) 400mVp-p
канал 1
Точност на напонот ± 3%
функција Dimming Type DALI / допир DIM / 1-10V / отпорност Прилагодлив / PWM
затемнување Опсег 0.1%-100% Dimming to off
заштита над напон Затворање на излез, се рестартира за да се опорави од состојба на грешка е отстранет за 10-ти
над температурата Затворање на излез, се рестартира за да се опорави од состојба на грешка е отстранет за 10-ти
Краток спој Hiccup, го обновува по грешка состојба е отстранет
Безбедност и ЕМК Пренапони L-N:1KV
Withstand Voltage I/P-O/P: 3000VAC/1min/5mA
DALI Standard IEC 62386-101: 2014, IEC 62386-102: 2014; IEC 62386-207: 2009, DALI 1.0
Safety Standards EN61347, GB19510
EMC Eission EN50515, EN61000-3-2
EMC Immunity EN61000-4-2, 3, 4, 5, 6, 8, 11; EN61547
други, пак, Работа Темп. -20℃~50℃
Storage Temp., Humidity -40℃~85℃, 20-90%RH
tc 90℃
материјал Metal
IP Оценка IP20
Доживотна 50,000h@tc:80℃
Warranty Condition 5 years
Switch Cycle >100,000 times
Packing(weight) Net weight: 860g±5%/PCS; 10PCS/Carton;9.1kg±5%/Carton; Carton Size: 333*268*150mm(L*W*H)
димензија 310*60*45mm(L*W*H)

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !