20A * 12ch реле прекинувач контролор

Краток опис:

 • Точка бр .: EUR1220
 • Влезен напон VAC: 100-240
 • Излезна струја VAC: 20A*12CH
 • Излезен напон VAC: -
 • Излезна моќност Ш: -
 • Дим режим: DMX512/RDM/DALI/EU-BUS
 • GWg: 1100
 • Милиметри големина: 230*104*72

детали за производот

Тагови производ

20A * 12ch реле прекинувач контролор EUR1220

Производот донесува напредни микропроцесор контрола технологија, анализа на широко се користи DMX-512 (1990) / RDM, DALI стандарден протокол, и ЕУ-BUS протокол развиен од страна на EUCHIPS, излез 12 реле прекинувач сигнал. Максималната торбичка за струја од секоја реле прекинувач е 20A, на вкупно 12 канали е 240A.In Покрај тоа, уредот може да се поврзе во системот Dynalite од портата Dynalite (Забелешка: носителот на трговската марка Dynalite е PHILPS, релевантните право е во сопственост на на носителот на трговската марка, истата подолу)

 

карактеристики

1. Одговара DMX512 (1990) / RDM, DALI IEC62386 протокол и ЕУ-BUS протокол развиен од страна на EUCHIPS

2. Излез 12 задржани реле прекинувач сигнал

3. Вграден LCD екран, на корисникот можат да работат повеќе погодно

4. Поставување згаснува време на секој канал одделно, опсег на 0.1-60.9s

5. Стандард 35 mm DIN шина, лесен за инсталација

6. реле прекинувач канал може да биде вклучен или исклучен рачно

7. Дали може да заштедите до 8 настани

8. Погодно за интелигентна контрола на осветлување - дома кабинетите, канцелариски згради, училишта, стадиони, отворен архитектура итн

 

Технички Параметар

 

точка параметри
влезен напон 100-240VAC 50/60Hz
контрола на влезниот сигнал DMX512(1990)/RDM,DALI IEC62386,EU-BUS signal
Max carrying current 20A * 12ch
димензија 295.5*93.4*63.2mm(L*W*H),standard 35mm din rail
пакет големина 230 * 104 * 72mm (L * W * H)
GW 1100g
работната температура -20-40℃

 

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !