350 / 700mA * 3-кан 12-48VDC CC DMX декодер

Краток опис:

 • Точка бр .: PX703
 • Влезен напон VAC: 12-48
 • Излезна струја VAC: 350 / 700mA * 3-кан
 • Излезен напон VAC: 3.42
 • Дим режим: DMX-512/1990
 • GWg: 286
 • Милиметри големина: 196 * 40 * 35,5

детали за производот

Тагови производ

350 / 700mA * 3-кан 12-48VDC Постојан струја DMX Декодер PX703

Општ опис

Добредојдени да ги користат PX703 DMX512 декодер. Со усвојување на технологија микропроцесор контрола предност, PX703 може да? Се трансформира во стандарден дигитален сигнал во симулација на сигналот. Постојат 3 канали на излезниот сигнал, и 256 нивоа на сива скала за? Секој канал. Тоа може да се поврзани со намалување на светлината панел или симулација силикон кутија дигитални за контрола на висока моќност LED лампи.

функција

01. Запознајте DMX512 (1990) Стандардна
02. Намалување на светлината контрола од 256 нивоа на сива скала и во боја возач
03. 3 канали на постојан струја излез (350mA / 700mA)
04. Постојат различни и шарени ефект може да се постигне со работа со систем за контрола на
05. со verious авто-менување на режимот, брзина и осветлувањето се менува.
06. Со боја избор fuction, тоа можат да го контролираат разни светилки се состои од RGB три бои.
07. режим, да го суспендира моќ мемориска функција
08. над-температура заштита, излез краток спој
09. Поставување на светла DMX решавање слободно
10. Лесно да се поврзете со LED светла
11. Може да се customerized

Технички Параметар

Име на производ 3 канали со LED постојан струја DMX декодер
точка PX703
каналs 3
влезен сигнал DMX-512/1990
излезниот сигнал 350mA / 700mA ± 5% / CH
Напојување DC12-48V
Работа tempeture 0 ~ 85⊥
големина 196 (mm) * 40 (mm) * 35.5 (mm)
Тежина 286g

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !